Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adopce na dálku činí Kč 600,-- na rok!

Zřekněte se deseti krabiček cigaret, nebo dvou večeří v restauraci pro dva a pomozte jednomu Zambíkovi splnit si svůj sen.

Za vaše peníze umožníme jednomu sirotkovi navštěvovat školu, zakoupíme mu školní uniformu, která je v Zambii taktéž povinná a zajistíme jednu svačinu denně ve škole (svačina se nevztahuje na děti, které mají poznámku, že jsou již starší a potřebují se vrátit na ZŠ).

Napadá Vás, jak je možné, že adopce na dálku je tak laciná, když jiné agentury jí provozují za 10-ti násobek?

  1. neplatíte žádnou agenturu a to především žádnou administrativu, učitelka i já děláme svou práci naprosto zadarmo
  2. ačkoliv adopce na dálku zabírá spoustu času mě i učitelce, je to pro nás koníček, nikoliv práce a za to se přeci neplatí
  3. jiné agentury zajišťují i spoustu věcí okolo dítěte – podporují celou rodinu např. nákupem slepicí nebo koz – bohužel z praxe vím, že velmi zřídka je tato pomoc účinná (maso většinou sní zodpovědná osoba za sirotka..)
  4. v agentuře platíte agenturu, aby fungovala. Což vysvětluje většinou i dobrou zpáteční vazbu mezi dítětem a sponzorem. Bohužel ani já ani paní učitelka nemáme adopci na dálku jako své povolání – ona vyučuje děti a já mám jiné zaměstnání, které mě živí. Jediné spojeni, které spolu máme, je přes internet a i to bývá velmi často v Zambii problémem..

Jak adopce na dálku funguje?

Jakmile od paní učitelky dostanu fotky sirotků s krátkým povídáním, které obsahuje základní informace o dítěti, vystavím je na webové stránce, aby si budoucí sponzor mohl vybrat. Jakmile si sponzor sirotka vybere, může mě informovat emailem na: medfieldacka@hotmail.com

Sponzor má dvě možnosti, jak peníze svému sirotkovi poslat:

  1. přeze mě – poplatek za Western Union byl rozpočítán Kč 40 na dítě. Peníze do Zambie posílám přes Western Union, protože většinou jsou v Zambii do dvaceti minut. Všechny finance posílám najednou až po té, co je vyberu od všech sponzorů, kteří si vybrali tuto variantu, protože jedině tak je poplatek za poslání W.U. Kč 40/dítě.
  2. sponzor má možnost peníze zaslat sám přes Western Union, což činí okolo 300 Kč. Sponzor má také možnost peníze zaslat do Zambie na bankovní účet – tuto metodu ale nedoporučuji, jelikož trvá přes týden a poplatek bývá okolo Kč 500,--

Sponzor má možnost se rozhodnout, zda připlatí Kč 200,-- pokud jeho sirotek má uvedenou poznámku, že nemá deku na spaní. Když tedy sponzor zaplatí Kč 800,-- zajistí tak navíc svému dítěti přikrývku.

Učitelka mě zpátečně informuje hned po obdržení peněz a i já do pár dnů dávám vědět sponzorům, že peníze dorazily v pořádku - přeposílám výpis z W.U. Po té mě učitelka informuje o dětech a já informace emailem podávám sponzorům. Není pravidlem, ale bývají přislíbené i fotky adoptovaných sirotků, aby sponzoři viděli „změny“ na svých dětech.

Děti mají za úkol nakreslit svým sponzorům obrázek, pokud neumí ještě psát, aby tak mohly sponzorům poděkovat. Sponzor má možnost dětem psát nebo i zaslat balíček (doporučuji ekonomicky do 2 kg jako „psaní“ – dárečky se dají vložit do síťové obálky A4), na obálku je potřeba napsat jméno sirotka a dopis nebo balík je potřeba odeslat na adresu:

MRS. M.C. MBUZI

AMAZING GRACE NURSERY AND SCHOOL

P O BOX 660110

MONZE  

ZAMBIA

AFRICA

Nejvíce děti potěší: sladkosti, trička, kraťásky, ponožky, spodní prádlo, pastelky a sešity, knížky v AJ a na zimu pláštěnky, nafukovací míče, drobné hračky...

1 kg vyjde na 280 Kč a 2 kg 460 Kč. Lepší je vždy zaslat balík doporučeně, protože pokud by se do Zambie do 3 měsíců nedostal, peníze za poštovné můžete na poště vyreklamovat. Jestli zvolíte variantu zaslat balíček letecky, připlatíte o 50 Kč více, ale je pravděpodobné, že balík do Zambie dorazí během následujících 14-ti dnů.

Se všemi sponzory, kteří mají k dispozici internet, zůstávám v kontaktu přes email.

Osobní střetnutí se sponzory bývá 2x do roka na faře v Děčíně v Křížově Ulici.

Adopce na dálku doposud proběhla  – v dubnu, v květnu, v říjnu a v listopadu 2007, v červnu, v listopadu a v prosinci 2008. V současné době mají všechny děti svého sponzora, aktuální počet dětí je 111. Další pomoc dětem proběhne v létě 2009 - do Zambie se v létě chystám osobně.